+371 29151136 info@aquabalt.com

Ūdens Atdzelžošana

Ūdens atdzelžošana – viena no visbiežākajām problēmām ūdens attīrīšanā. Ūdens pieņem brūnīgu nokrāsu un nepatīkamu metālisku piegaršu palielinātas dzelzs koncentrācijas dēļ. Dzelzs un mangāns izraisa caurļvada aizaugšanu, kas savukārt samazina straumes ātrumu un spiedienu caurļvados. Tāpēc ūdens atdzelžošana ir tik svarīga.

Ūdens atdzelžošanas filtrs ir domāts ūdens attīrīšanai no dzelzs, mangāna, ka arī dažos gadījumos sērūdeņraža. Ūdens atdzelžošana notiek divvērtīgam dzelzim oksidējoties par trīsvērtīgo. Pēc oksidēšanas notiek trīsvērtīgā dzelzs nogulsnēšanās uz filtrēšanas vides virsmas, un tas tiek izvadīts otrreizējās izskalošanas laikā. Divvērtīgā dzelzs jonu oksidēšanās notiek ar Brim, Greensand, МЖФ, МТМ filtrēšanas meteriālu palīdzību. Atdzelžošanas filtrs samazina dzelzs saturu ūdenī par 95-96%. Atdzelžošanas filtra korpuss ir izgatavots no paaugstinātas izturības stiklšķiedras.

Filtrejošs materiāls tiek izvēlēts balstoties uz ūdens ķīmisko analīzi. Mūsu speciālisti izvēlēsies vispiemērotāku filtrējošo materiālu un uzstādīs kvalitatīvus atzelžošanas filtrus.

Atdzelžošanas Reaģentie Filtri

Atzelžošanas reaģentie filtri ir domāti ūdens attīrīšanai līdz sanitārai normai no:

  • dzelzs – līdz 15 mg/l;
  • mangāna – līdz 12 mg/l;
  • sērūdeņraža – līdz 5 mg/l;
  • duļķainuma, krāsainības.

Ierīce sastāv no filtra korpusa, izgatavota no stiklšķiedras, bet iekšā laminēta ar polietilēnu, automātiskās kontroles vārsts, filtrējošās vides, drenāžas-sadalošās sistēmas, reģeneracionā šķīduma pagatavošanas tvertnes.

Bezreaģentu Atdzelžošanas Filtri

Bezreaģentu atdzelžošanas filtri ir domāti ūdens attīrīšanai no:

  • dzelzs, mangāna, sērūdeņraža;
  • duļķainuma, krāsainības;
  • trīsvērtīgā dzelzs, mehāniskām daļiņām, smiltīm, dūņām.

Iekārta sastāv no fitra korpusa, izgatavota no stiklšķiedtas un iekšpusē laminēta ar polietilēnu, automatiskās kontroles vārsts, filtrējošās vides, kas kontrolē grants slāņus, drenāžas sadales sistēmas. Lai palielinātu bezreaģentu iekārtu darba efektivitāti, iepriekš veic ūdens aeraciju, ozonaciju un hloraciju.